Hakkımızda

ESENLER HALI YIKAMA

Esenler halı yıkama firmamız 2001 yılında kurulmuştur. 1971 yılında kuru temizleme ile girdiğimiz temizlik sektöründe kendimizi geliştirerek diğer alanlarda da profesyonel hizmet vermekteyiz. Gül Halı Yıkama çatısı altında hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Firmamız gelişen hızlı yapılaşmaya paralel olarak bir ihtiyaç haline gelen HALI YIKAMA sektöründe de hizmet vermektedir. Mülkiyeti kendimize ait olan halı yıkama fabrikamızda gerekli olan tüm makineler mevcuttur.

Esenler halı yıkama kapalı odalarda kurutma

Otomatik halı yıkama makinesi: Firmamız son teknoloji halı yıkama makinesi ile halılarınızın her bir noktasına eşit bir şekilde yıkama yapmaktadır. Ayrıca elde yıkamaya göre 5 kat daha hızlı bir şekilde halılarınız yıkanmaktadır. Böylelikle halı yıkama sezonunda bile müşterilerimizin hepsine tam olarak cevap verebilmekteyiz.

Otomatik makinede halı yıkama işlemi
Otomatik makinede halı yıkama işlemi

Toz alma makinesi: halılar yıkandıktan sonra toz alma makinesi ile iplikleri kabartılmakta ve üzerinde yıkama esnasında biriken tüyler alınmaktadır.

Toz alma işlemi
Toz alma işlemi

Halı sıkma makinesi: Firmamızda 3 adet halı sıkma makinesi mevcuttur. Günlük 100 m2 gibi halı yıkama kapasitesine sahiptir.

Kapalı alan kurutma odamız: Halılarınız kapalı ortamda güneş görmeden kurutulmaktadır. Böylelikle hem hızlı bir şekilde hem de renklerde solma olmadan halılarınız yıllar boyunca aynı renginde kalabilmektedir.

Esenler Halı Yıkama olarak kaliteye büyük önem vermekteyiz. Firma sahibimiz Hüseyin AVCI bey de bu yönde büyük adımlar atmış, personel eğitiminden halı yıkama deterjanı kalitesine kadar bir çok yenilikler sunmuştur.

Esenler’de Güvenilir Halı Yıkama Fabrikası

Şunu özellikle belirtelim ki halılarınız firmamızda güven içerisinde temizlenmektedir.

Bildiğiniz gibi halılar en fazla ve en çabuk kirlenen eşyalar arasındadır. Sürekli olarak üzerinde dolaşılan halıların tüylü olması da çabuk kirlenmesi için bir etken teşkil etmektedir. Örneğin; evinizin camını açtığınızda dışarıdaki tüm kirli hava, tozlar ve mikroplar halınızın üzerine birikmektedir.

Bunun sonucu da kolaylıkla hasta olabilir ve en fazla da boğaz enfeksiyonlarına yakalanabilirsiniz.

Tüm bu sebeplerden ötürü de halılarınızın en hijyenik şekilde temizlenmesi gerekir. Yeterli ve de detaylı bir şekilde temizlenmeyen halılar nedeni ile uzun süreli hastalıklara yakalanabilirsiniz. Bu yüzden de hem kendinizi yormadan hem de daha kaliteli ve de hijyenik bir temizlik için halı yıkama işlerinizde profesyonel destek almalısınız.

esenler halı yıkama

Telefon : 0212 610 00 35

Her halı yıkama firması da yeterli hijyeni gösteremediği gibi aynı zamanda da birçoğu halı yıkama işlerinizi gerekli ve yeterli izin belgelerine sahip olmadan yapmaya çalışıyor. Bu da kullandıkları deterjanların sağlığınızı olumsuz yönde etkilemesine yol açıyor. Ayrıca tam bir detaylı halı yıkama işlemi yapmamalarına neden oluyor. Biz sizlere son derece kaliteli bir hizmet sunarak 2000 yılından itibaren 15 yıldır bu sektörün içerisinde olmanın gururunu yaşıyoruz. Gerek yaptığımız halı yıkama referanslarımız ile gerekse de uygun halı yıkama fiyatlarımız ile daima siz müşterilerimizi önemsiyor ve sizler için yenilikler peşinde koşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca firmamız tüm resmi kayıtlara sahiptir.

 Halılarınızın Fabrikamıza Ulaşması ve Temizlenmesi

esenler halı yıkama

Bizlere ulaştığınız andan itibaren servis ekibimiz hızla adresinize gelerek makbuz karşılığında halılarınızı alır varsa notunuzu kaydeder. Bu aşamadan itibaren artık halılarınız bizim emanetimizdir. En iyi Esenler Halı yıkama firması getirilen halılar çeşitlerine göre ayrılmaktadır. Buradaki amaç her halı aynı şartlar altında yıkanmamalıdır. Daha sonra toz alma makinemiz ile halılarınız tek tek toz alma işleminden geçirilir. Burada dikkat ettiğimiz bir husus bu aşamada halıda leke olup olmadığıdır. Leke olan halılar özel leke çıkarıcılar ile leke çıkarma işlemi uygulanır. Daha sonra halılarınız tam otomatik halı yıkama makinemizde yıkanmaktadır. Makinemizde bulunan 10 adet fırça yardımıyla halılarınız ipliklerinin dibine kadar temizlenmektedir. Bol su ile durulanan halılar kapalı alanda kurutma odamıza götürülür ve ortalama 8-12 saat arasında halılarınız kurumuş olur. Kuruyan halılar kontrol edildikten sonra paketleme bölümünde paketlenir ve teslimat için servis alanımıza aktarılır. Artık halılarınız rahatlıkla temiz bir şekilde kullanabilirsiniz.