Halı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Blog

Her gün üzerinde vakit geçirdiğimiz halıların temizliğine ne kadar dikkat ediyoruz? Sağlığımız için çok önemli olan bu detayı isterseniz inceleyelim. Halı yıkama işinde yıllarını vermiş bir firma olarak tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Halı temizliği denilince aklımıza ilk olarak halıyı yıkatmak gelebilir. Ancak günümüzde bu işin bir de profesyonel kısmı var ki asıl halı temizliği bu kısımda ortaya çıkmaktadır. Bir ok firma el ile hareket ettirilen halı yıkama makineleri kullanmakta ve bu da halının eşit bir şekilde yıkanmasının önüne geçmektedir. Dolayısıyla bir tarafı iyi yıkanan halının diğer tarafı maalesef iyi yıkanmamaktadır.

halı temizliği nasıl yapılmalıdır

Öncelikle halı temizliğine halının kullanıldığı ortamdan başlamak en doğrusu olacaktır. Halı üzerinde herhangi bir şey dökmemek, döküldüğünde hızlı bir şekilde temizlemek ve sık sık emiş gücü yüksek elektrikli süpürge ile süpürmek başlıca yapacaklarımız arasındadır.

Bunların haricinde halıyı profesyonel halı yıkama firmalarına vererek yıkatmak en iyi çözüm olacaktır. Profesyonel firmalar halıları bir kaç katmandan geçirerek gerçek temizliğe ulaşmaktadır. Firmamız halı yıkama fabrikamızda halıları nasıl yıkadığını halı yıkama sayfamızda anlatmıştır. İncelemenizi öneririz.

Halı temizliğinde dikkat edilecek hususlar

  • Halı gerekli görüldüğü taktirde yıkama öncesi ıslanmalıdır. Bunu halı yıkama ustası belirleyecektir.
  • Yıkama aşamasında mutlaka halı yıkama şampuanı tercih edilmelidir.
  • Lekeler için gerekli görüldüğünde leke çıkarıcılar kullanılmalıdır.
  • Bol su ile durulanmalıdır.
  • Sıkma makinesinde sıkılarak kapalı ortamda kurutulmalıdır.

Esenler halı yıkama fabrikası olarak halıları profesyonel bir şekilde ve garantili olarak yıkamaktayız.

Bir yanıt yazın